covers
09 آذر 1401 - 12:05

شهیده فاطمه نیک به عنوان یک الگو برای زن مسلمان معرفی شود

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: راه عبور از سدی که دشمن ایجاد کرده است، تبدیل هر شهید به یک نماد است و شهیده فاطمه نیک شاید برای مردم نام آشنایی نباشد که لازم است معرفی این شخصیت به عنوان یک نماد برای زن مسلمان با جدیت دنبال شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در همایش مادران فاطمی، تربیت حسینی، تمدن نوین اسلامی با بیان اینکه در این همایش با دو واژه شهید و شهادت و همچنین ارتباط فرهنگ و تمدن‌سازی و احیای تمدن نوین اسلامی سروکار داریم، اظهار داشت: در بیانات رهبر معظم انقلاب، از هر شهید به عنوان یک نماد نام برده شده از این رو تبدیل هر شهید به پرچم عزت و سربلندی ملت، کاری است که بر عهده همه آحاد جامعه به ویژه  فعالان عرصه فرهنگی و فرهیختگان است و بایستی این مهم با جدیت دنبال شود. 

وی ادامه داد: جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت دارد  چرا که  رسیدن به قله‌های ترقی و پیشرفت و تحقق آرمان‌های ملت بزرگ جز با فداکاری و ایثار میسر نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تاکید کرد: برای اینکه تمام جامعه در خدمت آرمان‌های خودش قرار بگیرد باید فرهنگ ایثار و مقاومت در تمام تار و پود جامعه جای بگیرد. از برکات فرهنگ ایثار و مقاومت، ساختن یک جامعه متعالی است که استقلال، خودکفایی و خودباوری در آن موج می‌زند. 

امام جمعه بندرعباس ابرازداشت: امروزه فرهنگ شهید و شهادت بیش از همیشه مورد تاخت و تاز و نفرت‌پراکنی دشمنان اسلام و استکبار جهانی قرار گرفته است و دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی به واسطه هراسی که از فرهنگ شهید و شهادت دارند تلاش می‌کنند که این فرهنگ را که به جامعه پویایی و حیات می‌بخشد از بین ببرند. 

وی با تاکید بر اینکه حیات ملت بزرگ ایران  به حیات شهدا گره خورده است، گفت: امروز در مسیر یک تمدن نوین اسلامی قرار داریم و برای تحقق این تمدن سه عنصر سخت افزار، اراده و عزم جامعه مورد نیاز است. 

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه امروزه جامعه جهانی در مقابل حرکت بالنده ملت ایران ایستاده است،  تصریح کرد:  راه عبور از سدی که دشمن ایجاد کرده است، تبدیل هر شهید به یک نماد است.

وی ادامه داد: شهیده فاطمه نیک شاید برای مردم نام آشنایی نباشد اما لازم است معرفی این شخصیت به عنوان یک نماد برای زن و مرد مسلمان با جدیت دنبال شود. 

عبادی‌زاده خاطرنشان کرد: استان هرمزگان 1500 شهید را در دامان خود پرورش داده است و امید است با معرفی شهیده فاطمه نیک به عنوان یک نماد بانوی مسلمان بتوانیم گام موثری در مسیر تمدن‌سازی برداریم. 

انتهای پیام/865/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889933