covers
20 آذر 1401 - 16:04

کمالوند: کی‌روش برود، چه کسی را به تیم ملی بیاوریم؟/ حضور خیبر در جام حذفی بی‌معنی بود

سرمربی خیبر خرم‌آباد معتقد است مسئولان فدراسیون فوتبال در صورتی که تمایل به برکناری سرمربی تیم ملی دارند، باید جایگزین خوبی برای او در نظر داشته باشند.

فراز کمالوند درباره انصراف تیم خیبر خرم‌آباد از جام حذفی فوتبال ایران، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: این تصمیم هیئت مدیره باشگاه بود. تیم‌های لیگ یکی تا حدی می‌توانند در جام حذفی موفق باشند و از جایی به بعد، تیم‌هایی به سمت قهرمانی می‌روند که شرایط و امکانات لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را داشته باشند. ما این امکان را نداریم و نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم. اگر یک بازیکن را به دلیل مصدومیت از دست بدهیم، ضرر می‌کنیم.

حضورمان در جام حذفی بی‌معنی بود
وی با بیان اینکه خیبر در صورت شرکت در جام حذفی به موفقیتی نمی‌رسید، تصریح کرد: حضورمان در جام حذفی بی‌معنی بود. جام حذفی تورنمنتی است که نایب قهرمان هم ندارد و یک تیم یا قهرمان می‌شود، یا به جایی نمی‌رسد. به‌جای اینکه حدود 400 میلیون تومان برای یک بازی جام حذفی هزینه کنیم، یک دیدار دوستانه تدارک می‌بینیم و بازیکنان جوان خودمان را در این مسابقه بررسی می‌کنیم.

پیش از تعطیلی لیگ یک روند بسیار خوبی داشتیم
سرمربی خیبر خرم‌آباد در مورد شرایط خیبر در تعطیلات لیگ دسته اول، همزمان با اعتصاب برخی مدعیان صعود خاطرنشان کرد: پیش از تعطیلی مسابقات، روند بسیار خوبی داشتیم و به رتبه دوم جدول هم رسیدیم. مسائلی چون اعتصاب هر سال وجود دارد و تیم‌هایی که کمتر پول می‌گیرند، تمرین نمی‌کنند. همه اینها حرف است و بازیکنان پس از ورود به زمین، همه چیز را فراموش می‌کنند.

جام جهانی را راحت از دست دادیم
کمالوند درخصوص نتایج تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر که به حذف از مرحله گروهی انجامید، به تسنیم گفت: تیم ملی شرایط خوبی نداشت که دلیل آن را فنی نمی‌دانم. بچه‌ها دیر دور هم جمع شدند و کارلوس کی‌روش هم دیر به تیم اضافه شد. مسائل حاشیه‌ای هم روی کار تیم ملی تأثیرگذار بود و اثر حواشی بیشتر از متن بود. جام جهانی را راحت از دست دادیم. به نظرم اگر برنامه‌ریزی بهتری داشتیم و مشکلات جانبی در کار نبود، وضعیت تیم ملی به مراتب بهتر بود.

کارشناسی بازی های جام جهانی 2022 قطر , تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی فوتبال , جام جهانی 2022 قطر , جام جهانی 2022 , جام جهانی قطر , فراز کمالوند , لیگ دسته اول فوتبال , تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد , جام حذفی فوتبال ایران , ایران در جام جهانی 2022 قطر ,

افسوس خوردن دردی از ما دوا نمی‌کند
وی درباره انتقادات نسبت به عدم استفاده از بازیکنان جوان در تیم ملی ایران که پیرترین تیم جام بیست‌ودوم لقب گرفت، بیان کرد: این اتفاقات بعد از مسابقات مطرح می‌شود و پس از پایان بازی‌ها، هر کسی چیزی می‌گوید. ما باید به آینده تیم ملی نگاه کنیم و به فکر جام ملت‌های آسیا و جام جهانی باشیم. الان باید ساختار فوتبالی خودمان را از نو بسازیم و بدانیم افسوس خوردن، دردی از ما دوا نمی‌کند.

اگر کی‌روش برود، قرار است چه کسی را بیاوریم؟
مربی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که آیا موافق ادامه حضور کارلوس کی‌‌روش روی نیمکت تیم ملی است یا مخالف آن، عنوان کرد: باید ابتدا به این سؤال پاسخ بدهیم که اگر کی‌روش برود، چه کسی قرار است جانشین او شود. اگر من پرایدی دارم و می‌خواهم آن را بفروشم، باید ببینم می‌توانم پژو 206 بخرم یا خیر. کی‌روش برود که کسی مانند مارک ویلموتس بیاید؟ فدراسیون فوتبال اگر می‌خواهد از کی‌روش عبور کند، گزینه‌اش را مشخص کند و با او قرارداد ببندد.

نظر مثبتی روی کی‌روش دارم؛ جذب مربی درجه سوم به‌جای او اشتباه است
کمالوند با تمجید از سرمربی تیم ملی ایران اظهار داشت: اشتباه است که قرارداد کی‌روش را تمدید نکنیم و یک مربی درجه سوم به خدمت بگیریم. من نظر مثبتی روی کی‌روش دارم؛ چون همه مسائل را فنی نمی‌بینم و مسائل ساختاری را هم در نظر می‌گیرم. او از شرایط بازیکنان اطلاع دارد و باید تغییرات فنی در تیم ملی به وجود بیاورد. البته هر کسی که سرمربی باشد، تعدادی از ملی‌پوشان فعلی از تیم ملی خداحافظی می‌کنند و شاهد پوست‌اندازی در تیم ملی خواهیم بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 904675