covers
20 بهمن 1401 - 00:08

بهره برداری از 11 پروژه مخابرات منطقه ایلام در دهه فجر

مدیرعامل مخابرات منطقه ایلام گفت: 11 پروژه مخابرات منطقه ایلام در دهه فجر امسال در سطح استان ایلام با اعتبار یک هزار و 817 میلیارد ریال در حال بهره برداری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس درایلام، سید شهاب‌الدین نبی‌پور مدیرعامل مخابرات منطقه ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:  11 پروژه مخابرات منطقه ایلام در دهه فجر امسال در سطح استان ایلام  با اعتبار یک هزار و 817 میلیارد ریال در حال بهره برداری است. 

وی افزود: احداث 8 ایستگاه مخابرات سیار (سایت BTS موبایل) از مهم ترین این پروژه‌ها به شمار می آید.

مدیر عامل مخابرات ایلام ادامه داد:  همچنین  پروژه FTTC شهر سرابله شامل نصب و راه‌اندازی 13 دستگاه کافو نوری IP-Base جهت واگذاری سرویس‌های با کیفیت مکالمه، ADSL ,VDSL و سرویس‌های دیتای تجاری در این ایام افتتاح می‌شود.

نبی پور افزود:  شبکه نسل‌‌ پنج‌ ‌تلفن‌‌ همراه ‌5G،‌ دارای‌ مزایایی‌ نظیر‌ سرعت‌ بیشتر، تاخیر کمتر، تعداد و تراکم بالاتر و شبکه پایدار است.

وی افزود: این مزایا منجر به دستیابی به پهنا باند سریع‌تر در همه جا و بهره‌گیری از اینترنت اشیای انبوه و همچنین مدیریت خدمات حیاتی می‌شود.

وی با بیان این که پروژه توسعه سیستم‌های انتقال استان از دیگر پروژه‌های مهم قابل افتتاح است، تصریح کرد: پروژه فیبر دسترسی به تعداد 15 سایت همراه اول در سطح استان جهت ارائه اینترنت با پهنای باند بیشتر و با کیفیت بالاتر در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

این مقام‌مسئول در پایان  با اشاره به اینکه فیبر نوری کیفیت و دوام بالایی دارد افزود: اجرای 176 کیلومتر فیبررسانی به سایت‌های اپراتوری و مراکز مخابراتی روستایی(USO) در سراسر استان و همچنین ارتقای ظرفیت پهنای باند و بهینه‌سازی 15 ایستگاه مخابرات سیار (سایت BTS موبایل) و ایجاد مسیر پروتکشن فیبر نوری ارتباطی ایلام - ارکواز - میمه و پهله زرین‌آباد از دیگر اقدامات شرکت مخابرات در دهه فجر است.

پایان پیام/

 

 

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028635