covers
26 اسفند 1401 - 19:07

تمام تلاش‌های آمریکا در منطقه برای انزوای ایران با شکست مواجه شده است

امام جمعه ایلام، انزوای آمریکا در منطقه را مورد اشاره قرار داد و گفت: تمام تلاش‌های آمریکا در منطقه برای انزوای ایران با شکست مواجه شده است و امروز ایران توانسته است تا آمریکا را در منطقه به انزوا بکشاند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازایلام، حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه  این هفته ایلام که در مصلی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد: دیپلماسی دولت سیزدهم را بر اساس عزت و سربلندی مردم ایران عنوان کرد و اظهار داشت: آن چه نتیجه دیپلماسی دولت سیزدهم است نشان از عزت و سربلندی ملت ایران و نوید بخش گشایش مناسبات اقتصادی و حُسن همجواری و تعامل با کشورهای جهان به ویژه منطقه خاورمیانه است.

خطیب جمعه ایلام، رویکرد جمهوری اسلامی در سیاست خارجی را مصلحت و عزت و سربلندی عنوان کرد و گفت: برقراری ارتباط در قالب احترام متقابل به کشورهای منطقه و تلاش برای حفظ صلح، آسایش و امنیت بازخورد اقدام جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی است.

وی نگرانی دشمنان انقلاب اسلامی در تلاش کشورهای منطقه برای برقراری ارتباط با ایران اسلامی با حفظ جایگاه و قدرت منطقه‌ای ایران موجب آن شده است تا دشمن همواره در صدد بر هم زدن این اتحاد و برادری در بین کشورهای منطقه شود را مورد اشاره قرار داد و گفت: رویکرد و پیام دیپلماسی ایران در جهان و منطقه رویکردی مورد حمایت مردم ایران است و مردم ایران خوب می دانند که آن چه در دیپلماسی مسئولان به انجام می رسد گام برداشتن در افزون شدن اقتدار ایران در منطقه و جهان است.

امام جمعه ایلام، انزوای آمریکا در منطقه را مورد اشاره قرار داد و گفت: تمام تلاش‌های آمریکا در منطقه برای انزوای ایران با شکست مواجه شده است و امروز ایران توانسته است تا آمریکا را در منطقه به انزوا بکشاند.

مبحث بعدی مورد اشاره نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام آن بود که گفت: توطئه مسمومیت دانش آموزان در مدارس نیز، یکی دیگر از اقدامات خصمانه دشمنان انقلاب اسلامی بود که رسانه‌های غربی در صدد آن بودن تا این اقدام را به نظام منتسب کنند اما با توکل بخداوند متعال و با تلاش دستگاه‌های امنیتی و انتظامی این توطئه نیز خنثی شد و مدد الهی این مکر آنها را به خودشان بازگرداند.

به گفته خطیب جمعه ایلام،  ملت ایران در دوران دفاع مقدس نیز با وجود آنکه دشمن بعثی از سلاح شیمیایی علیه رزمندگان اسلام استفاده کرد، حاضر به مقابله به مثل نشد و اکنون چطور ممکن است این اقدام خبیثانه را علیه فرزندان خود مرتکب شود.

انتهای پیام/180/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098068