covers
28 دی 1401 - 17:52

تبیین دستاوردهای علم و فناوری پیش از خطبه های نماز جمعه توسط روسای دانشگاه‌ها

وزیر علوم گفت: روسای دانشگاه‌ها در ایام دهه فجر به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه، دستاوردهای علم و فناوری کشور پس از انقلاب اسلامی را تبیین می کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از وزارت علوم، محمد علی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نشست بررسی برنامه های گرامیداشت دهه فجر وزارت علوم و دانشگاه‌ها که با حضور سید نظام‌الدین موسوی رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی و معاونان و مشاوران وزیر علوم در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد؛ برخی از برنامه های وزارت علوم و دانشگاه‌ها برای بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

وزیر علوم استفاده از هنر را برای بیان ارزش های انقلاب اسلامی و به تصویر کشیدن دستاوردهای این انقلاب مردمی از سویی و برگزاری باشکوه جشن های پیروزی انقلاب از سویی دیگر مهم دانست و تاکید کرد از هم اکنون برای استفاده از ظرفیت دانشکده های هنر دانشگاه‌ها برنامه ریزی شود.

زلفی گل گفت: در نمایشگاه‌هایی که در سطح دانشگاه‌ها برگزار می شود از آثار ادبی و هنری اساتید دانشگاه‌ها و سایر دانشگاهیان استفاده شود و تجلیل از اساتید و کارکنان پیشکسوت دانشگاه‌ها و بازنشسته ها یکی از بخش های اصلی برنامه ها باشد.

وی ایام الله دهه فجر را فرصت مناسبی برای برقراری مجدد پیوند دانشگاه با دانش آموختگان دانست و گفت: در برنامه های دهه فجر از فارغ التحصیلان ده سال اول هر دانشگاهها دعوت شود و در دانشگاههایی که تعداد زیاد است برنامه به شکل دانشکده ای برنامه‌ریزی شود.

وزیر علوم مشارکت دانشجویان و بویژه تشکل های اسلامی دانشجویی را یک اصل در برنامه های دهه فجر دانست و از روسای دانشگاه‌ها خواست از هم اکنون با تشکل های دانشجویی اسلامی نشست هماهنگی برگزار کنند.

زلفی‌گل به ظرفیت بالای هیئت های مذهبی داخل دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: همانگونه که این هیئت ها در برنامه اربعین عملکرد مهمی داشتند می توانند به برنامه های گرامیداشت دهه فجر نیز کمک کنند.

وزیر علوم برپایی نمایشگاه دستاوردهای شاخص و برگزیده دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و مقایسه وضعیت کنونی مراکز آموزش عالی از حیث آموزش، پژوهش و ... با پیش از انقلاب اسلامی را از برنامه هایی دانست که باید در ایام دهه فجر در همه دانشگاه‌ها اجرا شود.

وی افزود: با استفاده از فناوری های چند رسانه ای در فضای مجازی و پایگاه اطلاع رسانی موسسات آموزش عالی هم امکان برگزاری نمایشگاه دیجتال در این موضوع وجود دارد.

گفتنی است معاونان وزیر علوم و معاونین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در این نشست حضور داشتند و دیدگاه‌های خودرا درباره برنامه‌های وزارت علوم در ایام دهه فجر بیان کردند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 985063