covers
19 بهمن 1401 - 13:34

۷۰ درصد لامپ کشور در بانه تولید می‌شود

مدیرکل صمت کردستان گفت: بانه در زمینه تولید وسایل خانگی و لامپ از قطب‌های تولیدی غرب کشور و حتی کشور است و در حال حاضر 70 درصد از لامپ‌های تولیدی در کشور در بانه تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بختیار خلیقی پیش از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از واحد شیدصنعت بانه با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: مجموعه سازمان صمت در استان همزمان با دهه فجر 12 واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه بالای 4 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی 250 نفر را به بهره‌برداری رساندند.

وی افزود: امروز در هفتمین روز از دهه فجر 2 واحد تولیدی در شهرک صنعتی بانه به بهره‌برداری می‌رسد.

خلیقی اضافه کرد: شرکت شانا شیدصنعت در سال 1399 جواز تاسیس خود را از سازمان صمت دریافت کرده و بعد از تقریبا دو سال امروز شاهد افتتاح این واحد هستیم.

خلیقی گفت: این واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 85 میلیارد تومان و اشتغالزایی 50 نفر امروز افتتاح و وارد چرخه تولید خواهد شد.

وی افزود: بانه از جمله شهرستان‌های کردستان است که نهضت تولید در راستای تحقق شعار سال در آن ایجاد شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: مردم در شهرستان‌های مختلف به شدت تشنه امر تولید هستند و این مهم در قالب نهضت تولید با توجه به استعداد و ظرفیت هر شهرستانی دنبال می‌شود.

وی میانگین کشوری سرانه شهرک‌های صنعتی را 18 مترمربع و استان کردستان را 7.9 مترمربع اعلام کرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: این عدد در شهرستان بانه با 6 مترمربع کمتر از میانگین استانی و کشوری است.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده دنبال خرید زمین صنعتی در این شهرستان هستیم.

خلیقی با بیان اینکه شهرستانه بانه در زمینه تولید وسایل خانگی و لامپ از قطب‌های تولیدی غرب کشور و حتی کشور است اظهار کرد: 70 درصد از لامپ تولیدی در کشور در بانه تولید می‌شود.

وی افزود: ما قدردان فعالان اقتصادی که در بانه در حوزه تولید و ایجاد ظرفیت‌های اشتغالزایی نقش بسزایی دارند هستیم و امیدواریم این روند هرچه بیشتر به حوزه اقتصاد و رفع مشکل بیکاری در این شهرستان مرزی کمک کند.

انتهای پیام 2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1027585